Kontakt

Razvoj

bOrganizacija

 

                      Kup 1973.

      Umesto u maju finale je igrano u novembru pa je razmak između dva Kupa bio godinu i po dana.

                       Jugoslavija

Radnički (Niš) - Crvena zvezda 0:1
Zagreb - Maribor ........................ 3:1
OFK Beograd - Željezničar ...... 1:3
Hajduk - Borac (Banjaluka) .. 3:0 u produžetku

Crvena zvezda - Zagreb ............ 7:2
Željezničar -Hajduk ... 1:1 (11m H)

Split: Hajduk - Crvena zvezda .. 1:1
Beograd: C. zvezda - Hajduk ... 1:2

            Hajduk je postao prvak 1974, pa se Crvena zvezda plasirala u Kup pobednika kupova.

                          Proleter

Crvenka - Proleter ..................... 1:0


                      Kup 1974.

                         Jugoslavija

Hajduk - OFK Beograd .............. 3:0
Vardar - Dinamo ......................... 2:0
Olimpija - Borac (BL) ..1:1 (11m B)
Željezničar - Velež ...................... 4:3

Hajduk - Vardar .......................... 5:0
Borac - Željezničar ..................... 2:1

Hajduk - Borac (Banjaluka) ..... 1:0

              Hajduk je postao prvak
1975, pa se u Kup pobednika kupova plasirao Borac.

                          Proleter

                         1/16 finala
Hajduk - Proleter ........................ 3:0

                Radnički (Zrenjanin)

           Posle osvajanja Kupa FSO Zrenjanin i FSP Zrenjanin, Radnički se plasirao u vojvođanski kup.

Radnički - Sloven (Ruma) 3:1 posle produžetka (0:0)
AFK (Ada) - Radnički ....... 2:1 posle produžetka (1:1)
           AFK je posle ove utakmice u 1/16 finala elimisan u Tuzli od Slobode.


                  Kup 1975/76.

             Vraćen je termin odigravanja finala u maju. Tako je Kup 1975/76. obuhvatio sezonu i po.

                        Jugoslavija

Hajduk - Šumadija (Aranđelovac)
............................... 1:0 u produžetku
Famos - Vojvodina ..... 0:0 (11m F)
Zagreb - Željezničar .................. 2:1
Dinamo - Radnički (Pirot) ........ 2:0

Hajduk - Famos (Hrasnica) .... 2:0
Zagreb - Dinamo ....................... 2:4

Dinamo - Hajduk ....................... 0:1

             Hajduk se plasirao u Kup pobednika kupova.

                          Proleter

                        1/16 finala
Lovćen (Cetinje) - Proleter ....... 2:1


                  Kup 1976/77.

                        Jugoslavija

Budućnost (T) - Sarajevo ......... 3:2
Radnički (Niš) - Sloboda (TZ) 2:1
N. Sad - Dinamo (V) 1:1 (11m NS)
Hajduk - Vardar .......... 1:1 (11m H)

Hajduk - Novi Sad ...................... 2:0
Radnički - Budućnost 1:1 (11m B)

Budućnost - Hajduk .................. 0:2

               Hajduk se plasirao u Kup pobednika kupova.

                            Proleter

Bačka (B. Palanka) - Proleter 0:4
Proleter - Vrbas 2:4 u produžetku (1:1).


                  Kup 1977/78.

                        Jugoslavija

Dinamo - Vojvodina ................... 3:2
Hajduk - Rijeka ........................... 0:1
Zagreb - Velež ............................. 0:1
Borac (Čačak) - Trepča (KM) .... 0:1

Trepča - Dinamo 0:0 (11m Trepča)
Rijeka - Velež .............................. 3:1

Rijeka - Trepča ........................... 1:0

                 Rijeka se plasirala u Kup pobednika kupova.

                           Proleter

Bačka (Subotica) - Proleter ...... 2:0


          Kup FSO Zrenjanin

       Finale Kupa u okviru FSOZ nije organizovano 1974. godine zbog pomeranja kalendara takmičenja Kupa na nivou Jugoslavije.

1973. - Radnički (Zrenjanin)

1975. - Radnički (Zrenjanin)

1976. - Radnički (Zrenjanin)

1977. - OFK Klek

 

 

                                     SISTEM TAKMIČENJA U JUGOSLAVIJI 1973. - 1978.


        
  
Redovan broj učesnika Prve lige bio je 18.
          Druga liga je igrana u Dve grupe, Istok i Zapad, sa teritoijalnom korekcijom u odnosu na staru podelu - Vojvođanski klubovi pripali su Zapadnoj grupi. U dve grupe bilo je po 18 klubova od 1973. do 1978, po 16 od 1978. do 1982. i potom ponovo po 18.
          Vojvođanska liga bila je redovno u trećem rangu. Od 1973. do 1979. godine imala je 18 klubova, tri sezone 16 i potom ponovo 18.
          Područne lige nalazile su se u četvrtom rangu od 1973. o 1983. godine. Prvaci šest grupa igrali su kvalifikacije za tri mesta u Vojvođanskoj ligi. Od 1983. godine u četvrtom stepenu igrana je Banatska liga sa 16 klubova.


   
  
                                                            1973/74.



          PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Hajduk (Split) 45 (52:24), Velež (Mostar) 45 (54:34), Crvena zvezda (Beograd) 43, Partizan (Beograd) 37, OFK Beograd 35, Čelik (Zenica) 35, Dinamo (Zagreb) 33, Željezničar (Sarajevo) 32, Sloboda (Tuzla) 32, Olimpija (Ljubljana) 32, Vardar (Skoplje) 31, Vojvodina (Novi Sad) 31, Proleter (Zrenjanin) 31, Sarajevo 31, Radnički (Niš) 31, Bor 31, Borac (Banjaluka) 30, Zagreb 27 bodova.
          Hajduk se plasirao u Kup evropskih šampiona, Velež i Partizan u Kup UEFA.
          Status su izgubili Zagreb i Borac (Banjaluka).

          ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Rijeka 47, Osijek 44, Kozara (Bosanska Gradiška) 39, Iskra (Bugojno) 39, Novi Sad 37, Crvenka 35, Bačka (Bačka Palanka) 35, Igman (Konjic) 34, Famos (Hrasnica) 33, Šibenik 33, Leotar (Trebinje) 33, Karlovac 33, Maribor 32, Dinamo (Pančevo) 32, Spartak (Subotica) 31, Dinamo (Vinkovci) 30, Mura (Murska Sobota) 23, Merkator (Ljubljana) 22 boda.
          Rijeka se plasirala u Prvu ligu.
          Status su izgubili Merkator, Mura, Dinamo (V), Spartak i Dinamo (P).

          ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Radnički (Kragujevac) 48 (68:25), Borac (Čačak) 48 (60:23), Priština 40, Šumadija (Aranđelovac) 37, Čukarički (Beograd) 35, Budućnost (Titograd) 34, Trepča (Kosovska (Mitrovica) 34, Kumanovo 34, Rabotnički (Skoplje) 34, Napredak (Kruševac) 33, Sutjeska (Nikšić) 32, Radnički (Pirot) 32, Pobeda (Prilep) 32, Rad (Beograd) 32, Bokelj (Kotor) 31, OFK Titograd 28, Galenika (Zemun) 27, Budućnost (Peć) 21 bod.
          Radnički (K) se plasirao u Prvu ligu.
          Status su izgubili Budućnost (P), Galenika i OFK Titograd.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Vrbas 50, Radnički (Zrenjanin) 44, OFK Kikinda 43, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 38, Bačka (Subotica) 37, Slavija (Novi Sad) 37, Panonija 36, Srem (Sremska Mitrovica) 34, Radnički (Sombor) 34, Inđija 32, Hajduk (Kula) 32, Cement (Beočin) 32, BAK (Bela crkva 31, Sloven (Ruma) 30, Vršac 29, Tekstilac (Odžaci) 27, Senta 16, HIP (Pančevo) 11 bodova.
          Vrbas se plasirao u Zapadnu grupu Druge lige.
          Status su izgubili HIP, Senta, Tekstilac i Vršac.

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Krajina (Krajišnik) 44, ŽAK (Kikinda) 43, OFK Klek 43, Radnički (Sutjeska) 43, Sloboda (Novi Kozarci) 32, Naftagas (Nakovo) 31, ŽFK Banat (Zrenjanin) 30, Delija (Mokrin) 28, Radnički (Jaša Tomić) 28, Mladost (Lukićevo) 27, Bilećanin (Sečanj) 27, Jedinstvo (Novi Bečej) 26, Vojvodina (Novo Miloševo) 26, Budućnost (Srpska Crnja) 25, Rusanda (Melenci) 24, Lehel (Mužlja) 22 boda.
          Krajina je igrala Kvalifikacije za Vojvođansku ligu. U Kovinu je Radnički bio pobednik rezultatom 2:1, a u Krajišniku se Krajina sa 3:0 plasirala u Vojvođansku ligu.
           Status je izgubio Lehel.

           PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          Crvena zvezda (Rusko Selo) 43, Vojvodina (Bašaid) 39 (73:34), Naftagas (Elemir) 39 (62:41), Vojvodina (Perlez) 37, Mladost (Banatski Despotovac) 35, Begej (Žitište) 33, Borac (Zrenjanin) 32, Borac (Velike Livade) 32, ASK (Aradac) 30, Napredak (Čestereg) 27, Banat (Čenta) 25, Progresul (Begejci) 25, Sloga (Jarkovac) 25, Naftagas (Boka) 24, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 16, Roham (Nova Crnja) 16 bodova.
           Crvena zvezda (RS) i Vojvodina (B plasirali su se u Područnu A ligu.
           Status je izgubio Roham.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ-NOVI BEČEJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Drugi oktobar (Kumane) 42, Potisje (Knićanin) 39, Zadrugar (Lazarevo) 33, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 33, Zlatica 30, Tisa (Taraš) 26, Omladinac (Botoš) 25, Borac (Konak) 25, OFK Stajićevo 22, Tamiš (Farkaždin) 22, Železničar (Orlovat) 19, MSK (Mihajlovo) 18, Unirea (Jankov Most) 15, Jedinstvo (Ečka) 13.
           Proleter (Neuzina) uoči početka sezone otkazao učešće.
           Drugi oktobar se plasirao u Područnu B ligu.

Radnički (Jaša Tomić) - stoje: Laslo Kardoš, Milovan Janjić, Petar Kovačević, Ferenc Minda, Lajoš Terek, Miroslav Radivoj, čuče: Mladen Doder, Milivoj Zarin, Zoran Radivoj, Milan Kordić, Borko Kovač

Ekipa Mladosti (Banatski Despotovac) - stoje: trener Stojan Ninković, Stevan Vranić, Bogdan Ubović, Dragan Vavan, Mile Malić, Slobopdan Gavranić, Mirko Mijatović, Mile Manojlović, Rajko Lugonja, sekretar kluba Petar Petković, čuče: Ilija Mijatović, Nedeljko Ostojić, Vaso Šešum, Mihajlo Čivčić, Miloš Šponja, Milorad Kaurin, Nedeljko Bikić.



Tim Zlatice - stoje: Bešić, S. Mijailović, Marjanović, Dragićević, Z. Milidragović, Zlokas, Dimitrić, Počuča. čuče: Ž. Milidragović, Knežević, Pejović, Erić, Marinković, Lasković, R. Mijailović, Cvijanović.

                                                  

         1974/75.



           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Hajduk (Split) 48, Vojvodina (Novi Sad) 45, Crvena zvezda (Beograd) 40, Velež (Mostar) 39, Dinamo (Zagreb) 38, Partizan (Beograd) 36, Sloboda (Tuzla) 36, OFK Beograd 32, Železničar (Sarajevo) 32, Radnički (Niš) 32, Čelik (Zenica) 31, Olimpija (Ljubljana) 31, Sarajevo 30, Rijeka 30, Radnički (Kragujevac) 30, Vardar (Skoplje) 29, Bor 27, Proleter Zrenjanin) 26 bodova.
           Hajduk se plasirao u Kup evropskih šampiona, Vojvodina i Crvena zvezda u Kup UEFA.
           Status su izgubili Proleter i Bor.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Borac (Banjaluka) 55, Zagreb 48, Novi Sad 38, Vrbas 38, Varteks (Varaždin) 36, Bačka (Bačka Palanka) 35, Leotar (Trebinje) 34, Iskra (Bugojno) 34, Crvenka 34, Famos (Hrasnica) 34, Karlovac 34, Igman (Konjic) 33 (40:37), Osijek 33 (37:38), Jedinstvo (Bihać) 33 (39:43), Maribor 33 (37:46), Šibenik 29, Kozara (Bosanska Gradiška) 24, Rudar (Trbovlje) 7 bodova.
           Borac se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Rudar, Kozara, Šibenik i Maribor.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Budućnost (Titograd) 53, Sutjeska (Nikšić) 39, Napredak (Kruševac) 39, Borac (Čačak) 39, Šumadija (Aranđelovac) 37, Rad (Beograd) 36, Rabotnički (Skoplje) 36,Lovćen (Cetinje) 35, Trepča (Kosovska Mitrovica) 35, Radnički (Pirot) 34, Priština 33, Teteks (Tetovo) 33, Pobeda (Prilep) 32, Čukarički (Beograd) 31, Bokelj (Kotor) 30, Kumanovo 25, Sloga (Kraljevo) 21, Vlaznimi (Đakovica) 18 bodova.
           Budućnost se plasirala u Prvu ligu.
           Status su izgubili Vlaznimi, Sloga, Kumanovo i Bokelj.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Spartak (Subotica) 50, OFK Kikinda 47, Bačka (Subotica) 42, Radnički (Zrenjanin) 39, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 39, Cement (Beočin) 37, Dinamo (Pančevo) 34, Inđija 33, Srem (Sremska Mitrovica) 32, Sloven (Ruma) 31, BAK (Bela Crkva) 30, Panonija 29, Slavija (Novi Sad) 29, Krajina (Krajišnik) 29, Hajduk (Kula) 29, Radnički (Sombor) 28 (47:51), Njegoš (Lovćenac) 28 (36:60), Železničar (Inđija) 26 bodova.
           Spartak se plasirao u Zapadnu grupu Druge lige.
           Status su izgubili Železničar i Njegoš.

            PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Sloboda (Novi Kozarci) 41, Budućnost (Srpska Crnja) 40, Jedinstvo (Novi Bečej) 40, Radnički (Sutjeska) 33, Mladost (Lukićevo) 33, OFK Klek 33, Naftagas (Nakovo) 30, ŽAK (Kikinda) 28, ŽFK Banat (Zrenjanin) 28, Rusanda (Melenci) 28, Bilećanin (Sečanj) 26, Crvena zvezda (Rusko Selo) 25, Vojvodina (Bašaid) 25, Radnički (Jaša Tomić) 25, Vojvodina (Novo Miloševo) 24, Delija (Mokrin) 21 bod.
           Od leta 1974. godine u Područnoj A ligi uvedena obaveza nastupa podmladaka u predigrama.
           Sloboda se plasirala u Kvalifikacije za Vojvođansku ligu, a eliminisana je od Radničkog iz Kovina.
           Status su izgubili Delija i Vojvodina (NM).

            PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Mladost (Banatski Despotovac) 48, Lehel (Mužlja) 48, Naftagas (Elemir) 40, Napredak (Čestereg) 37, Drugi oktobar (Kumane) 34, Vojvodina (Perlez) 34, Sloga (Jarkovac) 29, Banat (Čenta) 28, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 28, ASK (Aradac) 27, Naftagas (Boka) 26, Begej (Žitište) 25, Borac (Zrenjanin) 23, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 23, Borac (Velike Livade) 17, Progresul (Begejci) 13 bodova.
           Mladost (BD) i Lehel plasirali su se u viši rang.
           Zbog reorganizacije niko nije izgubio status. Područna B liga proširena je na 24 člana, pa podeljena u dve grupe.

            MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Zlatica 48, Omladinac (Botoš) 44, Potisje (Knićanin) 43, Zadrugar (Lazarevo) 41, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 36, OFK Stajićevo 31, Partizan (Tomaševac) 25, Borac (Konak) 24, Jedinstvo (Ečka) 23, Unirea (Jankov Most) 20, Tamiš (Farkaždin) 20, Proleter (Neuzina) 20, MSK (Mihajlovo) 19, Železničar (Orlovat) 14, Tisa (Taraš) 12 bodova.
           U proširenu Područnu B ligu plasirali su se Zlatica, Omladinac (Botoš) i na osnovu isupnjenih uslova na svom objektu, OFK Gradnulica.

Ekipa zrenjaninskog Radničkog aprila 1975. godine - stoje: Mijatov, Mojsin, Ćuluman, Kesić, Zorić, Kosnić, čuče: Adžaip, Kirćanski,                                                          Šarenac, Kevrešan, Đilas.

            Radnički (Sutjeska) - stoje: Vojo Mandić, Mile Miljanić, Slavko Goveradrica, Risto Davidović, Dragan Skoko, čuče: Vukota                                     Babić, Svetozar Krnetić, Milan Rodić, Tihomir Višnjevac, Dragiša Mandić, Mirko Ugrčić.

             Lehel (Mužlja) - stoje: Žiga, trener Janoš Višnjei, Juhas, G. Siveri, Tot, Hodi, Tapai, Toškov, Borbelj, Panjičanin, trener omladinaca Fišer, čuče: Konja, Juštin, P. Siveri, Barna, Konja, Halai, Balaž, Molnar.  


 
  
                                                            1975/76.


            PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Partizan (Beograd) 50, Hajduk (Split) 49, Dinamo (Zagreb) 44, Crvena zvezda (Beograd) 40, Vojvodina (Novi Sad) 34, Sloboda (Tuzla) 33, Sarajevo 33, OFK Beograd 33, Velež (Mostar) 32, Borac (Banjaluka) 32, Rijeka 31, Željezničar (Sarajevo) 31, Čelik (Zenica) 30, Olimpija (Ljubljana) 30, Budućnost (Titograd) 30, Radnički (Niš) 29, Vardar (Skoplje) 28, Radnički (Kragujevac) 23 boda.
            Partizan se plasirao u Kup evropskih šampiona, Dinamo i Crvena zvezda u Kup UEFA.
            Status su izbili Radnički (Kragujevac) i Vardar (Skoplje)

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Zagreb 49, Osijek 47, Novi Sad 40, Leotar (Trebinje) 37, Varteks (Varaždin) 36, Jedinstvo (Bihać) 36, Famos (Hrasnica) 35, Proleter (Zrenjanin) 35, Spartak (Subotica) 34, Jedinstvo (Brčko) 34, Dinamo (Vinkovci) 33, Merkator (Ljubljana) 33, Crvenka 33, Iskra (Bugojno) 33, Karlovac 32, Bačka (Bačka Palanka) 25, Vrbas 24, Igman (Konjic) 16 bodova.
           Zagreb se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Igman, Vrbas i Bačka (BP).

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Napredak (Kruševac) 48, Rad (Beograd) 43, Radnički (Pirot) 41, Teteks (Tetovo) 39, Šumadija (Aranđelovac) 38, Bor 38, Čukarički (Beograd) 36, Trepča (Kosovska Mitrovica) 35, Lirija (Prizren) 34, Borac (Čačak) 34, Lovćen (Cetinje) 33, Pobeda (Prilep) 32, Sutjeska (Nikšić) 30, Priština 29, Rabotnički (Skoplje) 24, Pelister (Bitolj) 23, OFK Titograd 22 boda.
           Napredak se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili OFK Titograd, Pelister, Rabotnički, Priština i Sutjeska.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           OFK Kikinda 54, Bačka (Subotica) 44, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 44, Srem (Sremska Mitrovica) 39, Tekstilac (Odžaci) 37, Radnički (Zrenjanin) 35, AIK (Bačka Topola) 35, Agrounija (Inđija) 34, Radnički (Sombor) 34, Kabel (Novi Sad) 31, Radnički (Kovin) 31, Hajduk (Kula) 30, Sloven (Ruma) 29 (48:50), BAK (Bela Crkva) 29 (46:54), Krajina (Krajišnik) 29 (29:41), Dinamo (Pančevo) 27, Cement (Beočin) 27, Slavija (novi Sad) 21.
           OFK Kikinda se plasirala u Zapadnu grupu Druge lige.
           Status su izgubili Slavija, Cement, Dinamo i Krajina.

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIi

           Budućnost (Srpska Crnja) 49, Sloboda (Novi Kozarci) 48, ŽAK (Kikinda) 39, Mladost (Lukićevo) 32, Bilećanin (Sečanj) 32, Mladost (Banatski Despotovac) 32, Polet (Nakovo) 30, Jedinstvo FOP (Novi Bečej) 30, OFK Klek 27, Radnički (Sutjeska) 26, Crvena zvezda (Rusko Selo) 25, Lehel (Mužlja) 23, ŽFK Banat (Zrenjanin) 22 (42:52), Vojvodina (Bašaid) 22 29:50), Radnički (Jaša Tomić) 22 (35:67), Rusanda (Melenci) 21 bod.
           U leto 1975. godine klub iz Nakova promenio je ime Naftagas u Polet.
           Budućnost je igrala kvalifikacije za Vojvođansku ligu sa Vršcem. U Srpskoj Crnji je rezultat bio 2:2, a u Vršcu 1:0 za domaćina.
           Status su izgubili Rusanda, Radnički (JT) i Vojvodina (B).

           PODRUČNA B-1 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Zlatica 38, Naftagas (Elemir) 29, Drugi oktobar (Kumane) 27, Delija (Mokrin) 27, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 26, Borac (Zrenjanin) 22, Proleter (Međa) 19, Naftagas (Boka) 18, Sloga (Jarkovac) 18, Bega (Novi Itebej) 15, Terekveš (Hetin) 14, Borac (Velike Livade) 11 bodova.
           Zlatica se plasirala u Područnu A ligu.
           Status je izgubio Borac (VL).

           PODRUČNA B-2 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           OFK Gradnulica (Zrenjanin) 32, Vojvodina (Novo Miloševo) 30, ASK (Aradac) 27, Vojvodina (Perlez) 25, Omladinac (Ravni Topolovac) 24, Omladinac (Botoš) 23, Begej (Žitište) 22, Roham (Nova Crnja) 20, Napredak (Čestereg) 19, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 19, Banat (Čenta) 12, Progresul (Begejci) 11 bodova.
           OFK Gradnulica se plasirala u Područnu A ligu.
           Status izgubio Progresul (Begejci).

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ-NOVI BEČEJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Potisje (Knićanin) 45 (112:30), Zadrugar (Lazarevo) 45 (107:27), Borac (Konak) 32, Jedinstvo (Ečka) 25, OFK Stajićevo 25, MSK (Mihajlovo) 24, Tamiš (Farkaždin) 23, Mladost (Belo Blato) 19, Železničar (Orlovat) 18, Tisa (Taraš) 18, Unirea (Jankov Most) 17, Proleter (Neuzina) 16, Partizan (Tomaševac) 12, IMT FOP (Novi Bečej) 13 bodova.
           IMT FOP se fuzionisao početkom 1976. sa Jedinstvom iz Novog Bečeja.
           Potisje se plasiralo u Područnu u B ligu.

 

Tim Proletera u jesen 1976. godine - stoje: Dragan Vavan, Dragan Džajski, Ivan Jurišić, Đuro Ivančević, Dušan Gavranić, Radoslav                             Bebić, Milimir Dubljević, čuče: Rade Surla, Milorad Zorić, Žarko Soldo, Miloš Vidović.


   
  
                                                            

           Naftagas (Elemir) - stoje s leva na desno: trener Mile Armacki, Budimir Stankov, Žarko Jarić, Boško Četić, Boško Topalov, Miodrag Topalov, Cveta Kurtović, Svetislav Stanković, čuče: Ivica Topalov, Mile Bačičin, Slavko Krčmar, Duško Bjelić, Radovan Stanić, Aleksandar Jašin, , Slavko Bjelić, Milivoje Kovačević.

                                                                 1976/77.



           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          
Crvena zvezda (Beograd) 50, Dinamo (Zagreb) 41, Sloboda (Tuzla) 39, Partizan (Beograd) 39, Rijeka 36, Borac (Banjaluka) 36, Radnički (Niš) 34, Hajduk (Split) 33, Budućnost (Titograd) 33, Zagreb 32, Velež (Mostar) 32, Olimpija (Ljubljana) 32, Čelik (Zenica) 31, Vojvodina (Novi Sad) 30, OFK Beograd 30, Sarajevo 30, Napredak (Kruševac) 28, Željezničar (Sarajevo) 26 bodova.
           Crvena zvezda se plasirala u Kup evropskih šampiona, Dinamo i Sloboda u Kup UEFA.
           Status su izgubili Željezničar i Napredak.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Osijek 48, Novi Sad 41, OFK Kikinda 40, Dinamo (Vinkovici) 39, Jedinstvo (Bihać) 38, Leotar (Trebinje) 37, Famos (Hrasnica) 37, Maribor 35, Jedinstvo (Brčko) 33, Crvenka 32, Iskra (Bugojno) 32, Proleter (Zrenjanin) 31, Rudar Ljubija (Prijedor) 30, Varteks (Varaždin) 30, Metalac (Sisak) 30, Karlovac 30, Merkator (Ljubljana) 26, Spartak (Subotica) 23 boda.
           Osijek se plasirao u Prvu ligu.
           Status su igubili Spartak, Merkator, Karlovac i Metalac.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Trepča (Kosovska Mitrovica) 46, Vardar (Skoplje) 45, Radnički (Pirot) 42, Borac (Čačak) 40, Teteks (Tetovo) 38, Šumadija (Aranđelovac) 37, Rad (Beograd) 36, Pobeda (Prilep) 36, Lovćen (Cetinje) 36, FAP (Priboj) 35, Radnički (Kragujevac) 34, Lirija (Prizren) 34, Bregalnica (Štip) 33, Dubočica (Leskovac) 31, Bor 29, REMHK Kosovo (Obilić) 26, Čukarički (Beograd) 22, Jedinstvo (Bijelo Polje) 12 bodova.
           Trepča se plasirala u Prvu ligu.
           Status su izgubili Jedinstvo, Čukarički, REMHK Kosovo, Bor.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Vrbas 47, Radnički (Bajmok) 45, Srem (Sremska Mitrovica) 42, Tekstilac (Odžaci) 40, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 36, Hajduk (Kula) 36, Agrounija (Inđija) 35, Bačka (Subotica) 35, Bačka (Bačka Palanka) 34, AIK Bačka Topola 32, Radnički (Zrenjanin) 31, Vršac 31, Jedinstvo (Stara Pazova) 30, Radnički (Sombor) 30, Radnički (Kovin) 29, BAK (Bela Crkva) 28, Kabel (Novi Sad) 28, Sloven (Ruma) 23 boda.
           Vrbas se plasirao u Zapadnu grupu Druge lige.
           Status su izgubili Hajduk (B), Slavijam Kabel i Jedinsrvo (NB).

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Krajina (Krajišnik) 41 (60:25), Mladost (Lukićevo) 41 (44:24), ŽAK (Kikinda) 33, Polet (Nakovo) 32, Mladost (Banatski Despotovac) 32, Sloboda (Novi Kozarci) 30, OFK Klek 30, ŽFK Banat (Zrenjanin) 29, Bilećanin (Sečanj) 28, Jedinstvo FOP (Novi Bečej) 28, Crvena zvezda (Rusko Selo) 28, Budućnost (Srpska Crnja) 28, Radnički (Sutjeska) 27, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 26, Zlatica 25, Lehel (Mužlja) 21.
           Krajina je igrala Kvalifikacije za Vojvođansku ligu sa Dinamom. U Krajišniku je bilo 1:0, a u Pančevu 2:0, oba puta za domaćina.
           Status su izgubili Lehel i Zlatica.

           PODRUČNA B-1 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Rusanda (Melenci) 41, Naftagas (Elemir) 32, Delija (Mokrin) 30, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 24, Borac (Zrenjanin) 21, Naftagas (Boka) 21, Sloga (Jarkovac) 19, Drugi oktobar (Kumane) 19, Proleter (Međa) 19, Vojvodina (Bašaid) 18, Bega (Novi Itebej) 16, Terekveš (Hetin) 6 bodova.
           Rusanda se plasirala u Područnu A ligu.
           Status je izgubio Terekveš (Hetin).

           PODRUČNA B-2 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Vojvodina (Novo Miloševo) 37 (74:15), Omladinac (Ravni Topolovac) 37 (67:23), Omladinac (Botoš) 26, Radnički (Jaša Tomić) 25, Vojvodina (Perlez) 23, Napredak (Čestereg) 22, Potisje (Knićanin) 19, Begej (Žitište) 18, Banat (Čenta) 16, ASK (Aradac) 16, Roham (Nova Crnja) 14, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 11 bodova.
           Vojvodina (NM) plasirala se u Područnu A ligu.
           Status je izgubila Crvena zvezda (VS).

           Od leta 1976. godine u Područnoj B ligi obavezne su bile predigre omladinaca.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Zadrugar (Lazarevo) 39, OFK Stajićevo 32, Mladost (Belo Blato) 26, Železničar (Orlovat) 25, Jedintvo (Ečka) 25, Proleter (Neuzina) 25, Tamiš (Farkaždin) 23, Borac (Konak) 22, Tisa (Taraš) 14, MSK (Mihajlovo) 13, Partizan (Tomaševac) 12, Unirea (Jankov Most) 8 bodova.
           Zadrugar se plasirao u Područnu B ligu.

 

           Ekipa Proletera marta 1977. godine - stoje: Dragoljub Bursać, Mikloš Orsag, Zlatomir Mićanović, Milimir Dubljević, Ranko                     Skoko, Radoslav Bebić, Rade Radisavljević, Dragan Vavan, Ivan Jurišić, Dušan Bajić, Đuro Ivančević, sede: trener Radivoje      Drašković, Stevica Kovačević, Branko Klenkovski, Milorad Zorić, Jovan Kanački, Jovica Glišin, Dragoslav Jaha, Radislav Dragojlov,                                                   Miloš Jankov, šef stručnog štaba Bela Palfi.

          Radnički (Zrenjanin) - stoje: Adžaip, Kirćanski, Milović, Mojsin, Kevrešan, Jerković, čuče: Čokanj, Mijatov, Mićić, Jandrić, Sel.


  
  
                                                            1977/78.



           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

          
Partizan (Beograd) 54, Crvena zvezda (Beograd) 49, Hajduk (Split) 39, Dinamo (Zagreb) 37, Rijeka 37, Sloboda (Tuzla) 35, Velež (Mostar) 35, Vojvodina (Novi Sad) 32, Sarajevo 32, Olimpija (Ljubljana) 32, Budućnost (Titograd) 31, Borac (Banjaluka) 30, Osijek 30, Radnički (Niš) 30, Zagreb 29, OFK Beograd 28 (38:54), Čelik (Zenica) 28 (34:50), Trepča (Kosovska Mitrovica) 24 boda.
           Partizan se plasirao u Kup evropskih šampiona, Crvenzvezda i Hajduk u Kup UEFA.
           Status su izgubili Trepča i Čelik.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Željezničar (Sarajevo) 46, Proleter (Zrenjanin) 42, OFK Kikinda 40, Maribor 38, Iskra (Bugojno) 36, Rudar Ljubija (Prijedor) 36, Dinamo (Vinkovci) 36, Famos (Hrasnica) 35, Leotar (Treninje) 35, Radnik (Bijeljina) 34, Rudar (Velenje) 34, Novi Sad 34, Jedinstvo (Bihać) 33, Crvenka 32, Vrbas 31, BSK (Slavonski Brod) 25, Varteks (Varaždin) 24, Jedinstvo (Brčko) 31.
           Željezničar se plasirao u Prvu ligu pošto je u pretposlednjem kolu pobedio Leotara u Trebinju (gde je retko ko osvajao bodove) 3:2. U derbiju prvenstva, u 34. kolu, u Sarajevu, Proleteru je trebala pobeda sa nedostižnih 10 golova razlike. Utakmica je završena 2:1 u korist Željezničara.
           Status su izgubili Jedinstvo (Brčko), Varteks, BSK, Vrbas, Crvenka, Jedinsttvo (Bihać). Dve grupe Druge lige smanjene su na po 16 članova.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Napredak (Kruševac) 48, Teteks (Tetovo) 43, Vardar (Skoplje) 37, Dubočica (Leskovac) 36, Radnički (Kargujevac) 35, Sutjeska (Nikšić) 35, Šumadija (Aranđelovac) 34, Borac (Čačak) 34, Radnički (Pirot) 34, Rad (Beograd) 33, Majdanpek 33, Lirija 33, FAP (Priboj) 32, Bregalnica (Štip) 31, Priština 31, Pobeda (Prilep) 29, Rabotnički (Skoplje) 27, Lovćen (Cetinje) 27 bodova.
           Status su Lovćen, Rabotnički, Pobeda, Priština, Bregalnica i FAP.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Spartak (Subotica) 48, AIK Bačka Topola 43, Dinamo (Pančevo) 39, Bačka (Subotica) 36, Radnički (Kovin) 36, Radnički (Zrenjanin) 35, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 35, Tekstilac (Odžaci) 35, Srem (Sremska Mitrovica) 34, Palić 34, Hajduk (Kula) 34, Hajduk (Beška) 33, Radnički (Bajmok) 33, Bačka (Bačka Palanka) 32, Agrounija (Inđija) 32, Vršac 32, Radnički (Sombor) 19, Jedinstvo (Stara Pazova) 19 bodova.
           Spartak se plasiraou Zapadnu grupu Druge lige.
           Status su izgubili Jedinstvo (SP), Radnički (S), Vršac i Agrounija.

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIiiiii

           Polet (Nakovo) 43, Krajina (Krajišnik) 37, Rusanda (Melenci) 33, Mladost (Lukićevo) 32, Vojvodina (Novo Miloševo) 32, Sloboda (Novi Kozarci) 32, ŽAK (Kikinda) 31, Jedinstvo (Novi Bečej) 31, Bilećanin (Sečanj) 31, Crvena zvezda (Rusko Selo) 30, OFK Klek 30, Mladost (Banatski Despotovac) 29, ŽFK Banat (Zrenjanin) 27, Radnički (Sutjeska) 27, Budućnost (Srpska Crnja) 26, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 9 bodova.
           Polet se plasirao u Kvalifikacije za Vojvođansku ligu. U Beloj Crkvi BAK je pobedio 4:2, Polet u revanšu u pridužecima 4:0 (2:0). Tako je klub iz Nakova stekao status u Vojvođanskoj ligi.
           Status je izgubila OFK Gradnulica.

           PODRUČNA B-1 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Naftagas (Elemir) 34, Delija (Mokrin) 27, Vojvodina (Bašaid) 26, Zadrugar (Lazarevo) 26, Lehel (Mužlja) 25, Drugi oktobar (Kumane) 23, Borac (Zrenjanin) 23, Proleter (Međa) 22, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 20, Bega (Novi Itebej) 16, Sloga (Jarkovac) 12, Naftagas (Boka) 10 bodova.
           Naftagas (E) plasirao se u Područnu A ligu.
           Pošto je iz Područne lige dospela samo OFK Gradnulica, Naftagas iz Boke igrao je za opstanak dve utakmice sa Rohamom iz Nove Crnje. Roham je pobedio oba puta, u Novoj Crnji 3:1, u Boki 3:2.

           PODRUČNA B-2 LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Radnički (Jaša Tomić) 36 (55:16), Vojvodina (Perlez) 36 (53.18), Omladinac (Ravni Topolovac) 34, Zlatica 30, Napredak (Čestereg) 22, Potisje (Knićanin) 20, Omladinac (Botoš) 19, Begej (Žitište) 18, Banat (Čenta) 18, ASK (Aradac) 16, Progresul (Begejci) 14, Roham (Nova Crnja) 1 bod.
           Radnički (JT) plasirao se u Područnu A ligu.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           OFK Stajićevo 33, Proleter (Neizina) 25, Partizan (Tomaševac) 24, MSK (Mihajlovo) 23, Tisa (Taraš) 23, Mladost (Belo Blato) 20, Jedinstvo (ečka) 19, Tamiš (Farkaždin) 18, Borac (Konak) 14, Železničar (Orlovat) 11, Unirea (Jankov Most) 10 bodova.
           OFK Stajićevo se plasiralo u Područnu B ligu.

 

Radnički (Sutjeska) - stoje: Vojo Mandić, Slavko Govedarica, Svetozar Krnetić, Vukota Babić, Radovan Marković, Ranko Skoko, čuče:                                                           Miodrag Ćulibrk, Dragan Krivošić, Pero Repac, Dragan Knežević, Milan Rodić.


(c) Fudbalski savez Grada Zrenjanin, Karađorđev trg 100, 23000 Zrenjanin