Kontakt

Razvoj

bOrganizacija


 

          Kup 1983/84.

                       Jugoslavija

Rijeka - Crvena zvezda .............. 1:4
Dinamo - Radnički (Niš) ........... 2:0
Metalac (Sisak) - GOŠK Jug (D) 1:0
Sarajevo - Hajduk ....................... 0:4

Crvena zvezda - Dinamo ............2:1
Hajduk - Metalac ......................... 2:1

Hajduk - Crvena zvezda ............. 2:1
Crvena zvezda - Hajduk ............. 0:0

                Hajduk se plasirao u Kup pobednika kupova.

                          Proleter

Agrounija (Inđija) - Proleter ....... 2:4
Proleter - OFK Kikinda ............... 2:1
                         1/16 finala
Proleter - Radnički (Niš) ............ 1:3


          Kup 1984/85.

                       Jugoslavija

Partizan - Crvena zvezda ........... 0:2
Dinamo - Hajduk ........................ 3:1
Iskra (Bugojno) - Velež .............. 2:1
Vojvodina - Olimpija ................... 3:0

Crvena zvezda - Vojvodina ........ 3:2
Dinamo - Iskra ............ 1:1 (11m D)

Dinamo - Crvena zvezda ........... 1:2
Crvena zvezda - Dinamo ........... 1:1

          Crvena zvezda se plasirala u Kup pobednika kupova.

                          Proleter

Bačka (S) - Proleter .... 0:0 (11m B)


          Kup 1985/86.

                       Jugoslavija

OFK Beograd - Budućnost (T) 4:1
Partizan - Velež ........... 1:1 (11m V)
Crvena zvezda - Osijek .............. 3:1
Rad. (Niš) - Dinamo 2:2 (11m D)

Dinamo - Crvena zvezda ........... 4:0
Velež - OFK Beograd ................. 3:0

Dinamo - Velež ........................... 1:3

                  Velež se plasirao u Kup pobednika kupova.

                          Proleter

AIK Bačka Topola - Proleter ..... 2:1


          Kup 1986/87.

                       Jugoslavija

         FSJ je odlučio da se od 1/8 finala učesnici imaju po dva meča. Novo je bila i to da se igra samo jedna finalna utakmica u Beogradu.

Hajduk - Spartak .................. 3:2 2:1
Željezničar - Rijeka 0:0 0:0 (11m R)
Crvena zvezda - Osijek ........ 1:0 3:0
Budućnost - Radnički (K) ... 4:0 0:1

Hajduk - C. zvezda 1:2 1:0 (11m H)
Rijeka - Budućnost (T) ........ 2:1 1:1

Hajduk - Rijeka ........... 1:1 (11m H)

               Hajduk se plasirao u Kup pobednika kupova.

                          Proleter

Radnički (Sombor) - Proleter ... 1:4
OFK Kikinda - Proleter ............... 1:0


          Kup 1987/88.

                       Jugoslavija

Vojvodina - Borac (BL) ........ 3:0 1:6
Radnički (N) - C. zvezda ..... 0:0 0:6
Vardar - Sarajevo ................. 2:0 1:0
Velež - Priština ..................... 1:2 0:0

Crvena zvezda - Vardar ....... 1:0 1:1
Priština - Borac ..... 1:1 0:0 (11m B)

Crvena zvezda - Borac (BL) ....... 0:1

                  Borac se plasirao u Kup pobednika kupova.

                          Proleter

Jedinstvo (St. Pazova) - Proleter 0:1
Proleter - OFK Kikinda ............... 2:1
                          1/16 finala
Radnički (Niš) - Proleter ............ 2.1


      Kup FSO Zrenjanin

                             1983.

ŽFK Banat (Zrenjanin) ....................2
OFK Gradnulica (Zrenjanin) ......... 1

                             1984.

OFK Klek .......................................... 2
ŽFK Banat (Zrenjanin) ................... 2
                   jedanaesterci 5:4

                             1985.

Mladost (Banatski Despotovac) .. 1
Mladost (Lukićevo) ......................... 3

                             1986.

OFK Klek .......................................... 9
OFK Gradnulica .............................. 2

                             1987.

OFK Gradnulica (Zrenjanin) ......... 4
Rusanda (Melenci) ........................ 4
                   jedanaesterci 3:4

          Prvoimenovani klubovi bili su domaćini na svojim stadionima.

     Kup Opštine Sečanj osvajali su:

1983. - Sloga (Jarkovac)
1984. - Sloga (Jarkovac)
1985. - Bilećanin (Sečanj)
1986. - Naftagas (Boka)
1987. - Krajina (Krajišnik)
.











 

                                                                  1983/84.


           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Crvena zvezda (Beograd) 44, Partizan (Beograd) 42, Željezničar (Sarajevo) 42, Rijeka 42, Hajduk 39, Osijek 34, Radnički (Niš) 33, Priština 33, Sarajevo 32, Vojvodina (Novi Sad) 32, Dinamo (Vinkovci) 32, Dinamo (Zagreb) 31, Velež (Mostar) 31, Budućnost (Titograd) 31, Vardar (Skoplje) 31, Sloboda (Tuzla) 31, Olimpija (Ljubljana) 28, Čelik (Zenica) 24 boda.
           Crvena zvezda se plasirala u Kup evropskih šampiona, Partizan, Željezničar i Rijeka u u Kup UEFA.
           Status su izgubili Čelik i Olimpija.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Iskra (Bugojno) 50, Spartak (Subotica) 42, Proleter (Zrenjanin) 37, Šibenik 36, GOŠK Jug (Dubrovnik) 36, Jedinstvo (Brčko) 35, Leotar (Trebinje) 35, Novi Sad 35, OFK Kikinda 35, Vrbas 35, Jedinstvo (Bihać) 34 (36:30), Borac (Banjaluka) 34 (48:43), Radnik (Bijeljina) 34 (48:43), Varteks (Varaždin) 34 (40:40), Sloga (Doboj) 32, AIK Bačka Topola 32, Zagreb 22, Slovan (Ljubljana)14 bodova.
           Iskra se plasirala u Prvu ligu.
           Status su izgubili Slovan, Zagreb, AIK Bačka Topola, Sloga i Varteks.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Sutjeska (Nikšić) 53, OFK Beograd 51, Pelister (Bitolj) 42, Sloboda (Titovo Užice) 37, Galenika (Zemun) 34, Belasica (Strumica) 34, Borac (Čačak) 34, Vlaznimi (Đakovica) 33, Kolubara (Lazarevac) 32, Trepča (Kosovska Mitrovica) 32, Ivangrad 32, Bor 31, Rad (Beograd) 31, Radnički (Pirot) 30, Napredak (Kruševac) 30, Teteks (Tetovo) 26, Timok (Zaječar) 26, GIK Ramiz Sadiku (Priština) 24 boda.
           Sutjeska se plasirala u Prvu ligu.
           Status su izgubili GIK Ramiz Sadiku, Timok i Teteks.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Crvenka 49, Radnički (Sombor) 47, Bačka (Bačka Palanka) 41, Kabel (Novi Sad) 37, Vršac 37, Radnički (Zrenjanin) 36, Rusanda (Melenci) 36, Srem (Sremska Mitrovica) 36, Dinamo (Pančevo) 35, Mladost (Bački Jarak) 35, Agrounija (Inđija) 34, Bačka (Subotica) 34, Mladost (Apatin) 34, Jedinstvo (Novi Bečej) 33, Radnički (Kovin) 31, Radnički (Bajmok) 25, Polet (Nakovo) 14, Jedinstvo (Stara Pazova) 12 bodova.
           Crvenka se plasirala u Zapadnu grupu Druge lige.
           Status su izgubili Jedinstvo (SP), Polet (N) i Radnički (B).

           BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Kozara (Banatsko Veliko Selo) 46, Begej (Žitište) 42, Mladost (Banatski Despotovac) 33, Radnik (Stari Tamiš) 32, BAK (Bela Crkva) 32, Budućnost (Banatski Brestovac) 30, OFK Klek 29, Jedinstvo (Kačarevo) 29, Proleter (Mramorak) 29, Proleter (Banatski Karlovac) 29, Omladinac (Ravni Topolovac) 29, Mladost (Lukićevo) 27, Crvena zvezda (Rusko Selo) 26, Utva (Pančevo) 26, PSK (Pančevo) 25, Potisje (Knićanin) 13 bodova.
           Kozara se plasirala u Vojvođansku ligu.
           Status su izgubili Potisje i PSK.

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           ŽFK Banat (Zrenjanin) 45, Vojvodina (Bašaid) 40, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 39, Vojvodina (Novo Miloševo) 37, Naftagas (Elemir) 34, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 31, Sloboda (Novi Kozarci) 31, Bilećanin (Sečanj) 29, Budućnost (Srpska Crnja) 28, Krajina (Krajišnik) 28, Zadrugar (Lazarevo) 28, Jedinstvo (Bočar) 27, ŽAK (Kikinda) 26, Delija (Mokrin) 25, Radnički (Sutjeska) 21, Banat (Čenta) 11 bodova.
           ŽFK Banat se uvrstio u Banatsku ligu.
           Status je izgubio Banat (Čenta).

           PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Lehel (Mužlja) 45, Borac (Zrenjanin) 42, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 39, OFK Stajićevo 37, Sloga (Jarkovac) 34, Vojvodina (Perlez) 33, Roham (Nova Crnja) 33, Naftagas (Boka) 32, Drugi oktobar (Kumane) 30, Napredak (Čestereg) 30, Progresul (Begejci) 26, Zlatica 25, Radnički (Jaša Tomić) 25, ASK (Aradac) 19, Graničar (Radojevo) 18, Tamiš (Farkaždin) 10 bodova.
           Lehel se plasirao u Područnu A ligu.
           Status su izgubili Tamiš i Graničar.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Železničar (Orlovat) 30, MSK (Mihajlovo) 29, Jedinstvo (Ečka) 28, Partizan (Tomaševac) 21, Proleter (Neuzina) 20, Omladinac (Botoš) 20, Mladost (Belo Blato) 19, Borac (Konak) 17, Tisa (Taraš) 16, Unirea (Jankov Most) 12, Borac (Lukino Selo) 8 bodova.
           Železničar se plasirao u Područnu B ligu.

 



Proleter - stoje: Žarko Soldo, Jožef Ezveđ, Milorad Zorić, Srđan Čolak, Predrag Luburić, trener Radivoje Drašković, čuče: Đuro Ivančević, Slobodan Dubajić, Zoran Pleše, Jovan Geca, Vladimir Ćurčić, Dragutin Đorđević.

                                                                  1984/85.


           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Sarajevo 48, Hajduk (Split) 44, Partizan (Beograd) 39, Crvena zvezda (Beograd) 38, Vardar (Skoplje) 37, Dinamo (Zagreb) 36, Željezničar (Sarajevo) 34, Rijeka 34, Sutjeska (Nikšić) 33, Priština 32, Velež (Mostar) 32, Osijek 31, Sloboda (Tuzla) 31, Dinamo (Vinkovci) 30, Budućnost (Titograd) 30, Vojvodina (Novi Sad) 29, Iskra (Bugojno) 27, Radnički (Niš) 27 bodova.
           Sarajevo se plasiralo u Kup evropskih šampiona, Hajduk, Partizan i Vardar u Kup UEFA.
           Status su izgubili Radnički (N) i Iskra.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Čelik (Zenica) 46, Šibenik 43, Spartak (Subotica) 42, Proleter (Zrenjanin) 38, Jedinstvo (Brčko) 38, Split 35, Jedinstvo (Bihać) 35, Borac (Banjaluka) 35, GOŠK Jug (Dubrovnik) 35, Leotar (Trebinje) 34, Novi Sad 34, Vrbas 33, OFK Kikinda 32, Rudar Ljubija (Prijedor) 31, Olimpija (Ljubljana) 30, Maribor 28, Radnik (Bijeljna) 24, Crvenka 19 bodova.
           Čelik se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Crvenka, Radnik, Maribor i Olimpija.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           OFK Beograd 44, Novi Pazar 39, Pelister (Bitolj) 37, Radnički (Pirot) 37, Rad (Beograd) 35, Zemun 34, Napredak (Kruševac) 34, Borac (Čačak) 34, Trepča (Kosovska Mitrovica) 34, Ivangrad 34, Belasica (Strumica) 34, Bor 34, Sloboda (Titovo Užice) 33, Bregalnica (Štip) 33, Vlaznimi (Đakovica) 33, OFK Titograd 31, Kolubara (Lazarevac) 31, Lirija (Prizren) 21 bod.
           OFK Beograd se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Lirija, Kolubara, OFK Titograd i Vlaznimi.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           AIK Bačka Topola 46, Radnički (Sombor) 45, Dinamo (Pančevo) 42, Bačka (Bačka Palanka) 42, Agrounija (Inđija) 35, Kabel 34, Bačka (Subotica) 33, Srem (Sremska Mitrovica) 32, Radnički (Zrenjanin) 32, Radnički (Kovin) 32, Vršac 32, Palić 32, Mladost (Apatin) 32, Indeks (Novi Sad) 32, Rusanda (Melenci) 31, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 31, Mladost (Bački Jarak) 30, Jedinstvo (Novi Bečej) 19 bodova.
           AIK Bačka Topola plasirao se u Zapadnu grupu Druge lige.
           Status su izgubili Jedinstvo (NB), Mladost (BJ), Kozara i Rusanda.

           BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Begej (Žitište) 46, Proleter (Banatski Karlovac) 45, Partizan (Uljma) 43, Proleter (Mramorak) 31, Polet (Nakovo) 30, Crvena zvezda (Rusko Selo) 30, ŽFK Banat (Zrenjanin) 29, Omladinac (Ravni Topolovac) 29, Budućnost (Banatski Brestovac) 29, BAK (Bela Crkva) 28, Mladost (Lukićevo) 27, Mladost (Banatski Despotovac) 25, Jedinstvo (Kačarevo) 25, Utva (Pančevo) 23, OFK Klek 19, Radnik (Stari Tamiš) 19 bodova.
           Begej se plasirao u Vojvođansku ligu.
           Status su izgubili Radnik, OFK Klek i Utva.

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Budućnost (Srpska Crnja) 48, Krajina (Krajišnik) 46, Radnički (Sutjeska) 39, Sloboda (Novi Kozarci) 37, Vojvodina (Bašaid) 34, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 30, Lehel (Mužlja) 28, Naftagas (Elemir) 27, Bilećanin (Sečanj) 27, Jedinstvo (Bočar) 26, Vojvodina (Novo Miloševo) 25, Zadrugar (Lazarevo) 25, Delija (Mokrin) 24, ŽAK (Kikinda) 23, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 20, Potisje (Knićanin) 17 bodova.
           Budućnost se plasirala u Banatsku ligu.
           Potisje je izgubilo status.

           PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Drugi oktobar (Kumane) 45, Zlatica 44, Napredak (Čestereg) 43, Banat (Čenta) 40, OFK Stajićevo 36, Vojvodina (Perlez) 31, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 31, Naftagas (Boka) 30, Slga (Jarkovac) 30, Radnički (Jaša Tomić) 28, Borac (Zrenjanin) 27, Napredak (Banatska Topola) 26, Roham (Nova Crnja) 24, Progresul (Begejci) 21, ASK (Aradac) 14, Železničar (Orlovat) 10 bodova.
           Drugi oktobar se plasirao u Područnu A ligu.
           Status su izgubili Železničar i ASK.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Jedinstvo (Ečka) 35, Tamiš (Farkaždin) 31, Mladost (Belo Blato) 23, Borac (Konak) 23, Unirea (Jankov Most) 21, MSK (Mihajlovo) 20, Partizan (Tomaševac) 16, Tisa (Taraš) 15, Borac (Lukino Selo) 15, Omladinac (Botoš) 12, Proleter (Neuzina) 9 bodova.
       Jedinstvo se plasiralo u Područnu B ligu.
 

            Banat (Čenta) - stoje: Tošić, Nenezić, Filić, Rajin, Gavrilović, Stojkov, Marinković, Janković, trener Radica Drakulić, čuče:                                                Stajkić, Nikolić, Rajkov, Stevica Grubač, Gole, čakarević, Jocić, Radišić, Slobodan Grubač, Reljin.  



Partizan (Tomaševac) - stoje: trener Radivoj Pujić, Dragan Nikolić, Radovan Novakov, Velemir Romanov, Duško Mandžuka, Velemir Petruc, Dragan Todorov, predsednik Branko Divljakov, čuče: Zoran Ubavić, Petar Tekinder, Žarko Jeftić, Radovan Vijatov, Milan Babić, Jovan Anović, Milivoj Romanov.

    

                                                                  1985/86.


            PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

            Partizan (Beograd) 49 (65:29), Crvena zvezda (Beograd) 49 (73:38), Velež (Mostar) 37, Hajduk (Split) 37, Rijeka 37, Dinamo (Zagreb) 36, Željezničar (Sarajevo) 35, Vardar (Skoplje) 34, Osijek 33, Sutjeska (Nikšić) 32, Priština 32, Sloboda (Tuzla) 31, Dinamo (Vinkovci) 30 (51:54), Budućnost (Titograd) 30 (47:52), Sarajevo 30 (41:46), Čelik (Zenica) 30 (39:49), OFK Beograd 30 (48:63), Vojvodina (Novi Sad) 20 bodova.
            Na osnovu prvobitne tabele Crvena zvezda se plasirala u Kup evropskih šampiona, Partizan, Rijeka i Hajduk u Kup UEFA.
            Status su izgubili Vojvodina i OFK Beograd.
            Najveća afera u jugoslovenskom fudbalu dogodila se na po završetku takmičenja u Prvoj ligi 1985/86. Poslednje kolo, odigrano 14. juna, imalo je samo dva nesporna rezultata: Osijek - Sloboda 2:1, Priština - Vardar 0:0. Partizan je na svom stadionu pobedio Željezničara 4:0, Crvena zvezda u gostima Sarajevo istim rezultatom, a Partizan je na vrhu imao za jedan pogodak bolju gol-razliku. Dinamo je u Novom Sadu pobedio sa 7:1 jureći gol-razliku za Kup UEFA, Čelik i Rijeka u Zenici su odigrali 1:1, domaćinu je bod bio potreban za opstanak, gostima za Kup UEFA, Budućnost se spasila odigravši u Nikšiću 5:5, u Splitu je Hajduk dočekao Vinkovčane, ostvario je potrebnu pobedu, bilo je 5:3, a njegov bivši igrač u dresu Dinama, Davor Čop, postizao je golove za vrh liste strelaca.
            FSJ na čelu sa predsednikom Slavkom Šajberom poništio je poslednje kolo, osam utakmica ponovo je odigrano, a Partizan se nije pojavio na svom terenu za meč sa Željezničarom. Sarajevo je pobedilo Crvenu zvezdu 2:1, tri utakmice ponovo su završene nerešeno: Sutjeska - Budućnost, Priština - Vardar, Čelik - Rijeka. Velež je u Mostaru prvi susret izgubio od OFK Beograda 2:3, a ponovljeni dobio 5:1. Deset klubova kažnjeno je oduzimanjem po šest podova: Partizan, Željezničar, Sarajevo, Crvena zvezda, Budućnost, Sutjeska, Čelik, Rijeka, zagrebački Dinamo i Velež. Nije bilo kazni za Hajduk i vinkovački Dinamo, a ni za klubove koji su izgubili status, Vojvodinu i OFK Beograd.
            Posle 13 i po mesec, 29. jula 1987. godine, sve te odluke poništio je Sud Udruženog rada Srbije, priznati su rezultati redovnog 34. kola, vraćeni oduzeti bodovi i Partizanu su pripale dve uzastopne titule, za sezone 1985/86 i 1986/87.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Spartak (Subotica) 49, Iskra (Bugojno) 44, Leotar (Trebinje) 44, Proleter (Zrenjanin) 39, Jedinstvo (Brčko) 36, Rudar Ljubija (Prijedor) 34, Novi Sad 33, OFK Kikinda 33, Šibenik 33, Vrbas 32, GOŠK Jug (Dubrovnik) 32, Borac (Banjaluka) 32, Split 32, Famos (Hrasnica) 30 (35:39), AIK Bačka Topola 30 (36:47), Jedinstvo (Bihać) 29, Zadar 28, Koper 22 boda.
           Spartak se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Koper, Zadar, Jedinstvo (B) i AIK Bačka Topola.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Radnički (Niš) 52, Rad (Beograd) 51, Radnički (Kragujevac) 36, Novi Pazar 36, Borac (Čačak) 34, Pelister (Bitolj) 34, Sloboda (Titovo Užice) 34 Teteks (Tetovo) 34, Trepča (Kosovska Mitrovica) 34, Ivangrad 34, Napredak (Kruševac) 33, Radnički (Pirot) 33, Belasica (Strumica) 33, Crvena zvezda (Gnjilane) 33, Bor 30, Zemun 28, Lovćen (Cetinje) 25, Bregalnica (Štip) 18 bodova.
           U poslednjem kolu derbi sezone rešavao je prvaka. U Beogradu su Rad i niški Radnički igrali 1:1.
           Radnički (N) se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Bregalnica, Lovćen, Zemun i Bor.

          VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Dinamo (Pančevo) 49, Kabel (Novi Sad) 47, Crvenka 38, Radnički (Zrenjanin) 36, Radnički (Sombor) 36, Slavija (Novi Sad) 36, Bačka (Bačka Palanka) 35, Indeks (Novi Sad) 34, Vršac 32, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 32, Hajduk (Kula) 31, Mladost (Apatin) 31, Palić 31, Begej (Žitište) 31, Bačka (Subotica) 30, Srem (Sremska Mitrovica) 39, Agrounija (Inđija) 28, Radnički (Kovin) 26 bodova.
           Dinamo se plasirao u Zapadnu grupu Druge lige.
           Status su izgubili Radnički (K), Agrounija i Srem.

          BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Proleter (Banatski Karlovac) 46, Polet (Nakovo) 42, BAK (Bela Crkva) 34, Budućnost (Banatski Brestovac) 34, Crvena zvezda (Rusko Selo) 34, Rusanda (Melenci) 33, Jedinstvo (Novi Bečej) 30, Omladinac (Ravni Topolovac) 29, Mladost (Lukićevo) 29, Partizan (Uljma) 28, Budućnost (Srpska Crnja) 28, ŽFK Banat (Zrenjanin) 28, Borac (Starčevo) 27, Mladost (Banatski Despotovac) 27, Proleter (Mramorak) 26, Jedinstvo (Kačarevo) 6 bodova.
           Proleter (BK) plasirao se u Vojvođansku ligu.
           Status su izgubili Jedinstvo (K) i Proleter (M).

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Krajina (Krajišnik) 42, OFK Klek 40, Vojvodina (Bašaid) 40, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 37, ŽAK (Kikinda) 37, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 35, Radnički (Sutjeska) 29, Zadrugar (Lazarevo) 29, Naftagas (Elemir) 28, Lehel (Mužlja) 27, Sloboda (Novi Kozarci) 25, Jedinstvo (Bočar) 25, Vojvodina (Novo Miloševo) 23, Drugi oktobar (Kumane) 22, Bilećanin (Sečanj) 22, Delija (Mokrin) 19 bodova.
           Krajina se plasirala u Banatsku ligu.
           Delija je igrao Kvalifikacije za opstanak sa Slogom iz Jarkovca. Sloga je Mokrinu pobedila 4:0, a Delija nije otišao na revanš i izgubio je meč par forfe.

           PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Zlatica 41, Sloga (Jarkovac) 40,OFK Stajićevo 37, Borac (Zrenjanin) 37, Banat (Čenta) 33, Roham (Nova Crnja) 33, Naftagas (Boka) 32, Napredak (Čestereg) 30, Vojvodina (Perlez) 29, Potisje (Knićanin) 27, Jedinstvo (Ečka) 27, Progresul (Begejci) 26, Radnički (Jaša Tomić) 25, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 24, Napredak (Banatska Topola) 23, Terekveš (Hetin) 16 bodova.
           Zlatica se plasirala u Područnu A ligu direktno, a Sloga kroz kvalifikacije.
           Terekveš je izgubio status.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           ASK (Aradac) 38, Omladinac (Botoš) 31, MSK (Mihajlovo) 28, Mladost (Belo Blato) 25, Proleter (Neuzina) 25, Tamiš (Farkaždin) 22, Borac (Konak) 19, Partizan (Tomaševac) 17, Unirea (Jankov Most) 16, Borac (Lukino Selo) 15, Tisa (Taraš) 15, Železničar (Orlovat) 13.
           ASK se plasirao u Područnu B ligu.

 



Zadrugar (Lazarevo) septembra 1986 - stoje: trener Milorad Rajić, Duško Marinković, Željko Rakić, Milenko Dunđer, Nebjoša Jevtić,            Zdravko Lale, Radmilo Stanišić, šef Stručnog štaba Milivoje Šarenac, čuče: Prdrag Mršević, Radovan Tihomirović, Ranko Erić,
                                                                                           Marko Vranješ, Žarko Knežević.



                                                                  1986/87.


           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Partizan (Beograd) 43, Velež (Mostar) 42, Crvena zvezda (Beograd) 41, Rijeka 38, Vardar 38, Dinamo (Zagreb) 37, Budućnost (Titograd) 37, Hajduk (Split) 36, Željezničar (Sarajevo) 34, Sutjeska (Nikšić) 34, Osijek 34, Čelik (Zenica) 33, Sarajevo 33, Priština 29, Sloboda (Tuzla) 28 (38:44), Radnički (Niš) 28 (29:39), Dinamo (Vinkovci) 28 (29:51), Spartak (Subotica) 19 bodova.
           Na osnovu prvobitne tabele, do ukidanja Odluke FSJ o kažnjavanju 10 klubova sa po minus šest bodova, Vardar se plasirao u Kup evropskih šampiona, Crvena zvezda, Partizan i Velež u Kup UEFA.
           Status su izgubili Spartak i Dinamo (V).

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Vojvodina (Novi Sad) 49, Novi Sad 42, OFK Kikinda 38, Leotar (Trebinje) 37, GOŠK Jug (Dubrovnik) 37, Borac (Banjaluka) 36, Proleter (Zrenjanin) 36, Mladost (Petrinja) 35, Jedinstvo (Brčko) 35, Iskra (Bugojno) 35, Šibenik 34, Rudar Ljubija (Prijedor) 34, Famos (Hrasnica) 33, Vrbas 31, Dinamo (Pančevo) 30, Maribor 28, Split 22, Sloga (Doboj) 20 bodova.
           Vojvodina se plasirala u Prvu ligu.
           Status su izgubili Sloga, Split, Maribor, Dinamo (P) i Vrbas.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Rad (Beograd) 49, OFK Beograd 46, Novi Pazar 35, Pelister (Bitolj) 34, Majdanpek 33, Radnički (Pirot) 33, Sloboda (Titovo Užice) 33, Teteks (Tetovo) 33, Borac (Čačak) 33, Vlaznimi (Đakovica) 33, Ivangrad 33, Pobeda (Prilep) 33, Radnički (Kragujevac) 33, Crvena zvezda (Gnjilane) 33, Napredak (Kruševac) 32, Belasica (Strumica) 31, Trepča (Kosovska Mitrovica) 30, Boikelj (Kotor) 25 bodova.
           Rad se plasirao u Prvu ligu.
           Status su izgubili Bokelj, Trepča i Belasica.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Kabel (Novi Sad) 47, AIK Bačka Topola 42, Crvenka 38, Hajduk (Kula) 37, Bačka (Bačka Palanka) 36, Indeks (Novi Sad) 35, Bečej 34, Radnički (Sombor) 33, Mladost (Apatin) 33, Bačka (Subotica) 33, Vršac 33, Slavija (Novi Sad) 32, Begej (Žitište) 32, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 32, Palić 31, Radnički (Zrenjanin) 29, Zorka (Subotica) 28, Proleter (Banatski Karlovac) 27 bodova.
           Kabel se plasirao u Zapadnu grupu Druge lige.
           Status su izgubili Proleter (BK), Zorka, Radnički (Z) i Palić.
           Radnički je posle 25 godina dospeo u Banatsku ligu.

           BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Crvena zvezda (Rusko Selo) 47, Jedinstvo (Novi Bečej) 43, BAK (Bela Crkva) 39, Rusanda (Melenci) 33, Mladost (Lukićevo) 32, ŽFK Banat (Zrenjanin) 30, Vojvodina (Crepaja) 30, Borac (Starčevo) 29, Krajina (Krajišnik) 28, Budućnost (Srpska Crnja) 28, Mladost (Banatski Despotovac) 26, Partizan (Uljma) 26, Polet (Nakovo) 25, Omladinac (Ravni Topolovac) 25, Radnički (Kovin) 22, Budućnost (Banatski Brestovac) 16 bodova.
           Crvena zvezda se plasirala u Vojvođansku ligu.
           Status su izgubili Budućnost (BB), Radnički (K) i Omladinac (RT).

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Bilećanin (Sečanj) 48, OFK Klek 45, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 38, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 35, Sloboda (Novi Kozarci) 31, ŽAK (Kikinda) 30, Zlatica 29, Vojvodina (Bašaid) 28, Zadrugar (Lazarevo) 28, Naftagas (Elemir) 27, Sloga (Jarkovac) 27, Drug oktobar (Kumane) 26, Jedinstvo (Bočar) 24, Radnički (Sutjeska) 24, Lehel (Mužlja) 23, Vojvodina (Novo Miloševo) 17 bodova.
           Bilećanin se plasirao u Banatsku ligu.
           Status je izgubila Vojvodina (NM).

           PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Naftagas (Boka) 45, Napredak (Čestereg) 43, Jedinstvo (Ečka) 42, Potisje (Knićanin) 39, OFK Stajićevo 39, Banat (Čenta) 37, Delija (Mokrin) 32, Roham (Nova Crnja) 31, Napredak (Banatska Topola) 30, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 28, Radnički (Jaša Tomić) 27, Borac (Zrenjanin) 26, Vojvodina (Perlez) 23, Budućnost (Banatski Dvor) 19, ASK (Aradac) 12, Progresul (Begejci) 12 bodova.
           Naftagas (B) plasirao se u Područnu A ligu.
           Status su izgubili Progresul i ASK.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           MSK (Mihajlovo) 35, Omladinac (Botoš) 29, Tamiš (Farkaždin) 29, Mladost (Belo Blato) 28, Borac (Konak) 19, Proleter (Neuzina) 18, Unirea (Jankov Most) 15, Borac (Lukino Selo) 13, Železničar (Orlovat) 12, Partizan (Tomaševac) 9, Tisa (Taraš) 8 bodova.
           MSK se plasirao u Područnu B ligu.

 

Krajina (Krajišnik), stoje: Slavko-Čarni Đilas, Milan Stupar, Draško Morača, Vitomir Grbić, Safet Lučičanin, Milenko Pustinjak, Milan Gagić, čuče: Đenu Miloš, Slavko Prošić, Dušan Praštalo, Radomir Mandić, Goran Rodić.

                                                                  1987/88.


           PRVA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Crvena zvezda (Beograd) 45, Partizan (Beograd) 44, Velež (Mostar) 42, Dinamo (Zagreb) 42, Sloboda (Tuzla) 38, Vardar (Skoplje) 37, Radnički (Niš) 32, Rijeka 32, Budućnost (Titograd) 32, Vojvodina (Novi Sad) 32,Osijek 31, Železničar (Sarajevo) 30, Hajduk (Split) 30, Sarajevo 30, Rad (Beograd) 30, Čelik (Zenica) 29 (39:45), Sutjeska (Nikšić) 29 (42:49), Priština 27 bodova.
           U poslednjem kolu Sutjeska i Crvena zvezda igrali su 2:2, Priština je na svom stadionu protiv Čelika vodila 2:0, a u zadnja tri minuta gosti su postigli tri gola i preokrenuli na 2:3. Utakmica je registrovana postignutim rezultatom, a Priština i Čelik za sledeće prvenstvo kažnjenini su sa po šest bodova.
           Crvena zvezda se plasirala u Kup evropskih šampiona, Partizan, Dinamo i Velež u Kup UEFA.
           Status su izgubili Priština i Sutjeska.

           ZAPADNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Spartak (Subotica) 48, GOŠK Jug (Dubrovnik) 44, Dinamo (Vinkovci) 43, OFK Kikinda 40, Šibenik 38, Proleter (Zrenjanin) 37, Leotar (Trebinje) 37, Borac (Banjaluka) 36 (47:35), Iskra (Bugojno) 36 (48:43), Rudar Ljubija (Prijedor) 35, Šparta (Beli Manastir) 34, Olimpija (Ljubljana) 30, Mladost (Petrinja) 30, Novi Sad 27, Famos (Hrasnica) 26, Kabel (Novi Sad) 26, Jedinstvo (Brčko) 26, Borac (Travnik) 17 bodova.
           Spartak se plasirao u Prvu ligu.

           ISTOČNA GRUPA DRUGE LIGE IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Napredak (Kruševac) 43, OFK Beograd 40, Pelister (Bitolj) 39, Radnički (Kargujevac) 38, Lirija (Prizren) 38, Novi Pazar 38, Mačva (Šabac) 37, Sloboda (Titovo Užice) 37, Borac (Čačak) 37, Pobeda (Prilep) 36, Teteks (Tetovo) 32, Radnički (Pirot) 30, Ivangrad 30, Metalurg (Skoplje) 28, Crvena zvezda (Gnjilane) 28, OFK Titograd 28, Vlaznimi (Đakovica) 27, Majdanpek 24 boda.
           Napredak se plasirao u Prvu ligu.

           REORGANIZACIJA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Formirana je Jedinstvena Druga liga sa 20 klubova. Iz Zapadne grupe plasirali su se klubovi od drugog do osmog mesta. Devetoplasirana ekipa Zapada, Iskra, zavisila je od republičko-pokrajinskog ključa i ishoda Kvalifikacija (obaveza da u prvoj godini svi republički i pokrajinski savezi imaju ligaše).
           U kvalifikacijama su učestvovali prvaci republika i pokrajina: Koper, Zagreb, Bačka (Bačka Palanka), Radnik (Bijeljina), Zemun, Trepča (Kosovska Mitrovica), Bokelj (Kotor), Belasica (Strumica).
           Rezultati Zapadne grupe: Koper - Radnik 2:0, Radnik - Koper 1:0, Bačka - Zagreb 1:0, Zagreb - Bačka 0:0, Bačka - Koper 1:1, Koper - Bačka 0:1.
           Rezultati Istočne grupe: Zemun - Trepča 2:0, Trepča - Zemun 5:1, Bokelj - Belasica 2:0, Belasica - Bokelj 6:1, , Trepča - Belasica 2:1, Belasica - Trepča 2:0.
           U Jedinstvenu Drugu ligu plasirali su se Bačka i Belasica, a predstavnik Slovenije po ključu je postala 12-oplasirana ekipa Zapada, ljubljanska Olimpija.

           VOJVOĐANSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Bačka (Bačka Palanka) 51, AIK Bačka Topola 50, Vrbas 49, Dinamo (Pančevo) 48, Radnički (Sombor) 47, Srem (Sremska Mitrovica) 40, Crvenka 38, Indeks (Novi Sad), Hajduk (Kula) 32, Crvena zvezda (Rusko Selo) 32, Bečej 31, Slavija (Novi Sad) 30, Bačka (Subotica) 30, Vršac 27, Begej (Žitište) 23, Mladost (Apatin) 19, Kozara (Banatsko Veliko Selo) 17, Tekstilac (Odžaci) 16 bodova.
           Bačka (BP) igrala je Kvalifikacije za Jedinstvenu Drugu ligu. Članovi novoformirane Međurepubličke lige Sever (Vojvodina, Slavonija, severo-istočna BiH, Beograd, Šabac, Valjevo, Smederevo) postali su Bačka (Bačka Palanka), AIK Bačka Topola, Vrbas i Dinamo (Pančevo).
           Status niko nije izgubio.

           BANATSKA LIGA IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Radnički (Zrenjanin) 49, Rusanda (Melenci) 43, Jedinstvo (Novi Bečej) 41, BAK (Bela Crkva) 35, ŽFK Banat (Zrenjanin) 33, Mladost (Lukićevo) 33, Polet (Nakovo) 30, Krajina (Krajišnik) 28 , Bilećanin (Sečanj) 27, Vojvodina (Crepaja) 26, Borac (Starčevo) 26, Mladost (Banatski Despotovac) 26, Proleter (Banatski Karlovac) 25, Spartak (Debeljača) 24, Budućnost (Srpska Crnja) 21, Partizan (Uljma) 11 bodova.
           Radnički (Zrenjanin) plasirao se u Vojvođansku ligu.
           Status je izgubio Partizan (U).

           PODRUČNA A LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Zadrugar (Lazarevo) 41, Jedinstvo (Banatsko Karađorđevo) 41, OFK Klek 39, ŽAK (Kikinda) 31, Sloboda (Novi Kozarci) 29, Naftagas (Elemir) 29, Naftagas (Boka) 29, Zlatica 29, OFK Gradnulica (Zrenjanin) 28, Drugi oktobar (Kumane) 27, Omladinac (Ravni Topolovac) 26, Vojvodina (Bašaid) 26, Lehel (Mužlja) 24, Radnički (Sutjeska) 23, Jedinstvo (Bočar) 23, Sloga (Jarkovac) 17 bodova.
           U 30 kolu Zadrugar je pobedio na svom terenu Slogu 21:0, a Jedinstvo u Banatskom Karađorđevu OFK Klek 5:0. Zadrugar, Jedinstvo i Sloga kažnjeni su oduzimanjem po šest bodova.
           Zadrugar se plasirao u Banatsku ligu.
           Status je izgubila Sloga.

           PODRUČNA B LIGA ZRENJANIN IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Banat (Čenta) 44, Napredak (Čestereg) 43, Delija (Mokrin) 42, Vojvodina (Novo Miloševo) 37, Crvena zvezda (Vojvoda Stepa) 34, Jedinstvo (Ečka) 31, Radnički (Jaša Tomić) 31, Borac (Velike Livade) 31, Napredak (Banatska Topola) 29, MSK (Mihajlovo) 28, OFK Stajićevo 25, Roham (Nova Crnja) 25, Vojvodina (Perlez) 22, Potisje (Knićanin) 22, Borac (Zrenjanin) 19, Budućnost (Banatski Dvor) 13 bodova.
           Banat (Č) i Napredak (Č) plasirali su se u Područnu A ligu.
           Status je izgubila Budućnost koja je istupila iz takmičenja četiri kola pre kraja.

           MEĐUOPŠTINSKA LIGA ZRENJANIN-SEČANJ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

           Tisa (Taraš) 29, Mladost (Belo Blato) 28, ASK (Aradac) 28, Borac (Konak) 23, Tamiš (Farkaždin) 23, Omladinac (Botoš) 21, Proleter (Neuzina) 17, Unirea (Jankov Most) 16, Partizan (Tomaševac) 14, Železničar (Orlovat) 13, Borac (Lukino Selo) 8 bodova.
           Tisa se plasirala u Područnu B ligu.

OFK Gradnulica - stoje: trener Zlatibor Ćurčin, Dragan Krasić, Milenko Cukućan, Siniša Cukućan, Predrag Rica, Ferenc Seredi, Zoran Stevanov, Miroslav Selaković, Milan Poznić, predsednik Danilo Vukić, dr Miodrag Maksić, čuče: Nikola Milošev, Erne Silvaši, Siniša Ivanić, Tibor Penov, Milorad Hinić, Dragomir Špurgin, Ljubiša Kirćanski.

 

(c) Fudbalski savez Grada Zrenjanin, Karađorđev trg 100, 23000 Zrenjanin