Opšte A liga B liga Kup Lige mladih



KUP


Pehar u Krajišniku  


                       Ove sezone organizopvali smo 70. kup našeg saveza.
                       Žreb je obavljen u predviđenom terminu, 1. avgusta.
                       Prema Propozicijama, koje je Izvršni odbor FSG usvojio na svojoj sednici 28. jula, takmičenje se odvijalo na način kako je to bilo u nizu prethodnih godina, a korigovane su grupe zbog promena statusa jednog broja klubova.
                       Takmičenje je bilo u dve faze. U prvoj je učestvovalo 19 članova A i B lige, 14. i 24. avgusta. U drugoj, od 7. septembra, uključeni su osam članova Područne lige i tri koji su u njoj imali status prošle sezone.. Po tradiciji, klubovi su razvrstani u teritorijalne grupe.

                       ______________________________________________________________________________________

                                                                                          Prvo kolo (nedelja, 14. avgust, 17,30)
                       ______________________________________________________________________________________

                       Istok            
1 KSK Konak 1926 - 2 Sloga                0:3 (pff)                  3 Proleter (N) - 4 Zlatica                              2:1
                                            
                       Sever          1 Jedinstvo 2014 - 2 Omladinac (B)    3:2                          3 OFK Klek                                         slobodan
                                            
                       Zapad A     1 OFK Gradnulica - 2 Borac (Z)             7:0                           3 ZŠF Petlić- 4 ŽFK Banat Bagljaš           3:0

                       Zapad B     1 MSK - 2 Tisa 1933                              10:0                           3 ASK - 4 Rusanda                                      2:0
                                            
                       Jug             1 Tamiš - 2 Potisje                          6:7 (2:2)                           3 Mladost (BB) - 4 OFK Stajićevo              2:3
                                      
                       U grupama sa četiri kluba u prvom kolu broj 1 je domaćin, 2 gost, 3 domaćin 4 gost. Raspored drugog kola je mogućim varijantama 1- 3, 2-3, 2-4, 4-1. U drugom kolu ako je prošao domaćin ide u goste slobodnom, ako je prošao gost dočekuje slobodnog.
                       U grupi sa tri kluba, broj 1 je domaćin, 2 gost, tri slobodan. U drugom kolu, mogući parovi su 2-3, 3 -1.

                       ______________________________________________________________________________________

                                                                                          Drugo kolo (nedelja, 24. avgust, 17,00)
                       ______________________________________________________________________________________
                                                                                                       
                       Istok            
Sloga - Proleter (N)                                                            1:3            
                                               
                       Sever
           OFK Klek - Jedinstvo 2014                                               0:3 (pff)   
                                         
                       Zapad A        OFK Gradnulica - ZŠF Petlić                                            3:0 (pff)     

                                                                            
                       Zapad B
       MSK - ASK                                                                            5:2
                                             
                       Jug
               Potisje - OFK Stajićevo                                                       0:1          
                                                                                           
                      
        


                       ______________________________________________________________________________________                                                               

                                                                                     Osmina finala (sreda, 7. septembar, 16,30)
                       ______________________________________________________________________________________
 

                       Istok            1 Proleter (N) - 2 
Naftagas (B)            1:4                           3 Radnički 1911 - 4 Krajina                         0:2
  

                       Sever          1 Jedinstvo 2014 - 2 Zadrugar             0:3
(pff)                  3 Bilećanin - 4 Mladost (BD)                        1:3
 

                       Zapad          1
Naftagas (E) - 2 MSK                         3:4 (0:0)                 3 Proleter 2006 - 4 OFK Gradnulica   3:0 (pff)
               
                       Jug              1 OFK Stajićevo - 2 Mladost (L)            5:1                          3 Banat (Č) - 4
Lehel                            6:5 (1:1)  

                       Prema Propozicijama, kvalifikant koji je dospeo u osminu finala pobedom na svom terenu, igra kao gost i obrnuto. 
                       Prvi navedeni par osmine finala ima brojeve 1 i 2, drugi 3 i 4.
                       U četvrt-finalu se igra po sistemu 1-3, 2-3, 2-4,4-1. Ako je jedan klub bio domaćin dva puta, a drugi jednom, utakmica se igra na terenu tog drugog, da bi se poštovao princip ujednačavanja igranja utakmica na svom terenu i u gostima.
                       Četvrt-finale se igra 14. septembra u 16,30.
                       U polufinalu se sastaju pobednici grupa. Istok - Sever, Zapad - Jug. Domaćin je klub je to manje puta bio u osmini finala i u četvrt-finalu, ako je to izjednačeno, domaćin je klub koji je ostvario bolji bilans u osmini finala i u četvrt-finalu. U krajnjem, odlučuje žreb.
                       Istok- Sever igraju u utorak, 27. septembra, Zapad - Jug, u sredu 23. septembra.

                       ______________________________________________________________________________________

                                                                                    Četvrt-finale (14. i 21. septembar)
                       ______________________________________________________________________________________

                       Istok             
Naftagas (B) - Krajina                        1:2
Mario Bogićević, Nikola Bikić, Ivan Mikalački

     
 
                       Sever           
Zadrugar - Mladost BD              6:3 (2:2)
Radoslav tešić (Z), Ana Živović (L), Dejan Ristić (L)
  
   
                       Zapad         
  Proleter 2006 - MSK                 5:7 (2:2)
Vanja Drndarević, Dragan Krstić, Aleksandar Stošić
  
 
                       Jug                 
OFK Stajićevo - Banat (Č)                2:3
Zdravko Vujanov, Miljan Mišić, Vladimir Marinkov

                       Proleter 2006 i MSK saglasili su se da odigraju utakmicu u sredu 21. septembra sa početkom u 16,00 časova, a komesar takmičenja uvažio je njihov zahtev.  
   
 

                       ______________________________________________________________________________________

                                                                         Polufinale (sreda, 28. septembar, sreda, 28. oktobar, 15,30)
                       ______________________________________________________________________________________

                        Istok - Sever                        
Krajina - Zadrugar                 7:2                                        Sreda, 5. oktobar, 15,30

                        Zapad - Jug                         
MSK - Banat (Č)                      2:0                                        Sreda, 28. septembar 15,30       
                                                           
                       ______________________________________________________________________________________

                      Krajina i Zadrugar postigli su sporazum da svoju utakmicu odigraju odigraju 5. oktobra.
                      Dve finalne utakmice igraće se 26. februara i 5. marta 2016. godine sa počecima u 14,00 časova:
                      Ako su oba finalista iz Zrenjanina ili ni jedan, revanš se igra na terenu kluba koji je ostvario bolji bilans, u osmini finala, četvrt-finalu i u polufinalu. Ako imaju identičan bilans, o domaćinu revanša odlučuje žreb. Na osnovu toga, prva finalna utakmica igraće se u Mihajlovu, a druga u Krajišniku.



                      ______________________________________________________________________________________

                                                                                    Finale (26. februar, 5. mart 2016, 14,00)
                       ______________________________________________________________________________________

                     
 Mihajlovo:                                 MSK - Krajina                       0:3
                      Krajišnik:                                  Krajina - MSK                       5:1

                                                       
                                     
                       ______________________________________________________________________________________

                      

                        Pobednik Kupa dobio je pehar FSG Zrenjanin i nastavilja takmičenje u okviru FSP Zrenjanin.