Opšte A liga B liga Kup Lige mladih



KUP




Sezona 2017/18.  


                       Na osnovu Pravilnika FS Srbije, takmičenje u Kupu obavezno je za sve klubove.
                       U Kupu FSG Zrenjanin učestvuju klubovi Područne lige sa teritorije FSG Zrenjanin, klubovi A i B lige FSG Zrenjanin. Takmičenje se odvija u dve faze.
                       Na osnovu Propozicija Kup FSG Zrenjanin 2017/18. u prvoj fazi igra 20 klubova A i B lige FSG Zrenjanin raspoređenih u pet teritorijalnih grupa. Pobednici grupa nastavljaju takmičenje u drugoj fazi sa 11 članova Područne lige koji pripadaju teritoriji FSG Zrenjanin..
                       Žreb Kupa obavljen je 1. avgusta 2017.

                       ______________________________________________________________________________________

                                                                                          Prvo kolo (nedelja, 13. avgust, 17,30)
                       ______________________________________________________________________________________

                       Istok            
1 Radnički 1911 - 2 KSK Konak 1926                           5:0                  
                                            3
Proleter (N) - 4 Sloga                                                     3:1                            

                                            
                       Sever          1 Zlatica - 2
Zadrugar                                                        2:3
                      
                     
3
MSK - 4 OFK Klek                  
      gosti nisu došli 3:0 pff
                                            
                       Zapad A     1 ŽFK Banat Bagljaš - 2 Borac (Z)                                    1:0
                                            
3 OFK Gradnulica - 4 ZŠF Petlić   
gosti nisu došli  3:0 pff

                       Zapad B     1 Mladost (BB) - 2 OFK Stajićevo   
gosti nisu došli  3:0 pff                            
                                            3
ASK - 4
Tisa 1933                                                             2:1
                                            
                       Jug             1 Tamiš - 2 Potisje                                                                4:2                                              
 
                                          3 Jedinstvo 2014 - 4
Partizan Tomaševac                       9:0
                                      
                       U prvom kolu broj 1 je bio domaćin, 2 gost, 3 domaćin 4 gost.
                       Raspored drugog kola je mogućim varijantama 1- 3, 2-3, 2-4, 4-1.
                       
                       ______________________________________________________________________________________

                                                                                          Drugo kolo (nedelja, 20. avgust, 17,30)
                       ______________________________________________________________________________________
                                                                                                       
                       Istok            
Radnički 1911 - Proleter (N)                                               4:0                                    
                                               
                       Sever
          Zadrugar - MSK                                                                     2:1             
                                         
                       Zapad A      
 ŽFK Banat Bagljaš - OFK Gradnulica                               1:3

                       Zapad B       
Mladost (BB) - ASK                                                      7:6 (2:2)        
                                             
                       Jug              
Tamiš - Jedinstvo 2014                                              3:6 (2:2)

                       
Ako kvalifikant dospe u osminu finala završnom pobedom u gostima, u osmini finala obavezno je domaćin i obrnuto.

                       
______________________________________________________________________________________

                                                                                          Osmina finala (sreda, 6. septembar, 16,30)
                       ______________________________________________________________________________________
                                       


                       Istok                1 Bilećanin - 2 Krajina 0:3 pff                                                    3 Naftagas (B) - 4 Radnički 1911 0:5
    
    
                         
                       Sever              1
Proleter 2006 - 2 Zadrugar 3:1                                               3 Omladinac (B) - 4 Mladost (BD) 2:3
       
                                       
                       Zapad              1
OFK Gradnulica - 2 Naftagas (E) 4:5 (0:0)                          3 Rusanda - 4 Mladost (BB) 5:1
                                              
                       Jug                  1
Jedinstvo 2014 - 2 Banat (Č) 9:5                                           3 Lehel - 4 Mladost (L) 1:2
 
                      
 Moguće varijante četvrt-finala u grupama su 1-3, 2-3, 2-4, 4-1.
                       U četvrt-finalu, ako je jedan klub bio domaćin dva puta, a drugi jednom, utakmica se igra na terenu tog drugog da bi odnos igranja na svom terenu i protivničkom bio bio 2-2.


                       ______________________________________________________________________________________

                                                                                          Četvrt-finale (sreda, 13. septembar, 16,30)
                       ______________________________________________________________________________________
                                       


                       Istok                   Krajina - Radnički 1911                       2:0                                              
                                               
                       Sever                  
Mladost (BD) - Proleter 2006              7:0                      
                                         
                       Zapad                 
Naftagas (E) - Rusanda                       0:3                         
                                             
                       Jug
                    Mladost (L) - Jedinstvo 2014                4:3

Na utakmici četvrt-finala crveni karton dobio je igrač Mladosti iz Lukićeva Ilija Rašeta. Odlukom komesara takmičenja kažnjen je zabranom nastupa na jednoj utakmici. Nema pravo da igra u sledećem kolu prvenstva.
                 

                       ______________________________________________________________________________________

                                                                                          Polufinale (utorak 26. septembar, sreda, 27. septembar, 15,30)
                       ______________________________________________________________________________________
                                       

                       
Polufinale igraju pobednici grupa Istok - Sever (utorak, 26. septembar, 15,30), Zapad - Jug (sreda, 27. septembar, 15,30).

                       Banatski Despotovac:     Mladost - Krajina (Krajišnik)                 0:3
                       Melenci:                              Rusanda - Mladost (Lukićevo)             5:1

                       Domaćin je klub koji je to manje puta bio u osmini finala i u četvrt-finalu. Ako je to izjednačeno, domaćin je klub koji je u osmini finala i u četvrt-finalu, ostvario bolji bilans potrebni redom: na osnovu broja bodova (pobeda u 90 minuta igre - tri boda, pobeda jedanaestercima posle 90 minuta igre - jedan bod), na osnovu bolje gol-razlike, na osnovu više postignutih golova u gostima. Ako je sve izjednačeno, o domaćinu odlučuje žreb.

                       ______________________________________________________________________________________

                                                                                          Finale (nedelja, 25. februar, nedelja, 4. mart 2018, 14,00)
                       ______________________________________________________________________________________
                                       

                       
Igraju se dve finalne utakmice. Ako je jedan finalista iz Zrenjanina (poštanski broj 23000) revanš se obavezno igra na njegovom terenu.
                       Ako su oba finalista iz Zrenjanina ili ni jedan, revanš se igra na terenu koji je ostvario bolji bilans u osmini finala, u četvrt-finalu i u polufinalu, navedenim redom.Ako je sve izjednačeno, o domaćinu revanša odlučuje žreb.

                       Krajišnik:                              Krajina - Rusanda                                  25. februar, 14,00
                       Melenci:                                Rusanda - Krajina                                    4. mart, 14,00


                      ______________________________________________________________________________________

                                                                                         Izostanci, kartoni, pobednik
                       ______________________________________________________________________________________
                                       

                       Izostanak sa utakmice kažnjava se sa 6.000,00 dinara.
      
                 Žuti kartoni se odvojeno računaju u Kupu i u Prvenstvu, a crveni se odnose zbirno na oba takmičenja. Igrač u Kupu pauzira posle svakog drugog žutog kartona.
                       Pobednik Kupa FSG Zrenjanin dobija pehar FSG i nastavlja takmičenje u okviru Fudbalskog saveza područja Zrenjanin.               






Sezona 2016/17.  


                       Ove sezone organizovali smo 70. kup našeg saveza.
                       Žreb je obavljen u predviđenom terminu, 1. avgusta.
                       Prema Propozicijama, koje je Izvršni odbor FSG usvojio na svojoj sednici 28. jula, takmičenje se odvijalo na način kako je to bilo u nizu prethodnih godina, a korigovane su grupe zbog promena statusa jednog broja klubova.
                       Takmičenje je bilo u dve faze. U prvoj je učestvovalo 19 članova A i B lige, 14. i 24. avgusta. U drugoj, od 7. septembra, uključeni su osam članova Područne lige i tri koji su u njoj imali status prošle sezone.. Po tradiciji, klubovi su razvrstani u teritorijalne grupe.

                       ______________________________________________________________________________________

                                                                                          Prvo kolo (nedelja, 14. avgust, 17,30)
                       ______________________________________________________________________________________

                       Istok            
1 KSK Konak 1926 - 2 Sloga                0:3 (pff)                  3 Proleter (N) - 4 Zlatica                              2:1
                                            
                       Sever          1 Jedinstvo 2014 - 2 Omladinac (B)    3:2                          3 OFK Klek                                         slobodan
                                            
                       Zapad A     1 OFK Gradnulica - 2 Borac (Z)             7:0                           3 ZŠF Petlić- 4 ŽFK Banat Bagljaš           3:0

                       Zapad B     1 MSK - 2 Tisa 1933                              10:0                           3 ASK - 4 Rusanda                                      2:0
                                            
                       Jug             1 Tamiš - 2 Potisje                          6:7 (2:2)                           3 Mladost (BB) - 4 OFK Stajićevo              2:3
                                      
                       U grupama sa četiri kluba u prvom kolu broj 1 je domaćin, 2 gost, 3 domaćin 4 gost. Raspored drugog kola je mogućim varijantama 1- 3, 2-3, 2-4, 4-1. U drugom kolu ako je prošao domaćin ide u goste slobodnom, ako je prošao gost dočekuje slobodnog.
                       U grupi sa tri kluba, broj 1 je domaćin, 2 gost, tri slobodan. U drugom kolu, mogući parovi su 2-3, 3 -1.

                       ______________________________________________________________________________________

                                                                                          Drugo kolo (nedelja, 24. avgust, 17,00)
                       ______________________________________________________________________________________
                                                                                                       
                       Istok            
Sloga - Proleter (N)                                                            1:3            
                                               
                       Sever
           OFK Klek - Jedinstvo 2014                                               0:3 (pff)   
                                         
                       Zapad A        OFK Gradnulica - ZŠF Petlić                                            3:0 (pff)     

                                                                            
                       Zapad B
       MSK - ASK                                                                            5:2
                                             
                       Jug
               Potisje - OFK Stajićevo                                                       0:1          
                                                                                           
                      
        


                       ______________________________________________________________________________________                                                               

                                                                                     Osmina finala (sreda, 7. septembar, 16,30)
                       ______________________________________________________________________________________
 

                       Istok            1 Proleter (N) - 2 
Naftagas (B)            1:4                           3 Radnički 1911 - 4 Krajina                         0:2
  

                       Sever          1 Jedinstvo 2014 - 2 Zadrugar             0:3
(pff)                  3 Bilećanin - 4 Mladost (BD)                        1:3
 

                       Zapad          1
Naftagas (E) - 2 MSK                         3:4 (0:0)                 3 Proleter 2006 - 4 OFK Gradnulica   3:0 (pff)
               
                       Jug              1 OFK Stajićevo - 2 Mladost (L)            5:1                          3 Banat (Č) - 4
Lehel                            6:5 (1:1)  

                       Prema Propozicijama, kvalifikant koji je dospeo u osminu finala pobedom na svom terenu, igra kao gost i obrnuto. 
                       Prvi navedeni par osmine finala ima brojeve 1 i 2, drugi 3 i 4.
                       U četvrt-finalu se igra po sistemu 1-3, 2-3, 2-4,4-1. Ako je jedan klub bio domaćin dva puta, a drugi jednom, utakmica se igra na terenu tog drugog, da bi se poštovao princip ujednačavanja igranja utakmica na svom terenu i u gostima.
                       Četvrt-finale se igra 14. septembra u 16,30.
                       U polufinalu se sastaju pobednici grupa. Istok - Sever, Zapad - Jug. Domaćin je klub je to manje puta bio u osmini finala i u četvrt-finalu, ako je to izjednačeno, domaćin je klub koji je ostvario bolji bilans u osmini finala i u četvrt-finalu. U krajnjem, odlučuje žreb.
                       Istok- Sever igraju u utorak, 27. septembra, Zapad - Jug, u sredu 23. septembra.

                       ______________________________________________________________________________________

                                                                                    Četvrt-finale (14. i 21. septembar)
                       ______________________________________________________________________________________

                       Istok             
Naftagas (B) - Krajina                        1:2
Mario Bogićević, Nikola Bikić, Ivan Mikalački

     
 
                       Sever           
Zadrugar - Mladost BD              6:3 (2:2)
Radoslav tešić (Z), Ana Živović (L), Dejan Ristić (L)
  
   
                       Zapad         
  Proleter 2006 - MSK                 5:7 (2:2)
Vanja Drndarević, Dragan Krstić, Aleksandar Stošić
  
 
                       Jug                 
OFK Stajićevo - Banat (Č)                2:3
Zdravko Vujanov, Miljan Mišić, Vladimir Marinkov

                       Proleter 2006 i MSK saglasili su se da odigraju utakmicu u sredu 21. septembra sa početkom u 16,00 časova, a komesar takmičenja uvažio je njihov zahtev.  
   
 

                       ______________________________________________________________________________________

                                                                         Polufinale (sreda, 28. septembar, sreda, 5. oktobar, 15,30)
                       ______________________________________________________________________________________

                        Istok - Sever                        
Krajina - Zadrugar                 7:2                                        Sreda, 5. oktobar, 15,30

                        Zapad - Jug                         
MSK - Banat (Č)                      2:0                                        Sreda, 28. septembar 15,30       
                                                           
                       ______________________________________________________________________________________

                      Krajina i Zadrugar postigli su sporazum da svoju utakmicu odigraju odigraju 5. oktobra.
                      Dve finalne utakmice igraće se 26. februara i 5. marta 2016. godine sa počecima u 14,00 časova:
                      Ako su oba finalista iz Zrenjanina ili ni jedan, revanš se igra na terenu kluba koji je ostvario bolji bilans, u osmini finala, četvrt-finalu i u polufinalu. Ako imaju identičan bilans, o domaćinu revanša odlučuje žreb. Na osnovu toga, prva finalna utakmica igraće se u Mihajlovu, a druga u Krajišniku.



                      ______________________________________________________________________________________

                                                                                    Finale (26. februar, 5. mart 2016, 14,00)
                       ______________________________________________________________________________________

                     
 Mihajlovo:                                 MSK - Krajina                       0:3
                      Krajišnik:                                  Krajina - MSK                       5:1

                                                       
                                     
                       ______________________________________________________________________________________

                      

                        Pobednik Kupa dobio je pehar FSG Zrenjanin i nastavilja takmičenje u okviru FSP Zrenjanin.